پیام رئیس دانشکده

مهم نیست که کجا زندگی می‌کنید، مهم نیست چند سال دارید، مهم نیست که چه شغلی دارید، در هر صورت مهندسی نساجی بخشی از زندگی شما است. برای بسیاری از مردم، نساجی تنها به معنی فرش، پارچه و لباس است. اما در واقع نساجی نه تنها داربستی برای کشت سلولی و شکل‌دهنده‌ی اندام مصنوعی است، بلکه در شاتل‌های فضایی، کامپوزیت موشک‌ها، چمن مصنوعی، سقف ورزشگاه‌ها و حوضچه های تصفیه حضوری تأثيرگذار دارد.

امروزه الیاف پلیمری با قطر بسیار کم، به ظرافت رشته DNA انسانی، در حوزه فناوری نانو تولید می‌شوند. همچنين با کمک فناوری‌های نوين، ضخامت لايه‌های بی‌بافت تا 7 گرم بر مترمربع کاهش يافته است، سرعت ریسندگی نخ به 400 متر در دقيقه رسيده و بافت پارچه‌ها با سرعت 1800 پود در دقیقه امکان‌پذير گشته است. در صنعت نساجی طراحی‌های رايانه‌ای بسیار متداول شده و کارخانه‌های تولیدی اساسًا به صورت خودکار و پیشرفته عمل می‌کنند. تمام فرآیندها توسط رايانه هدايت شده و ربات‌ها نقش مهمی در فرآیندهای تولیدی کارخانه‌ها دارند.

دانشکده مهندسی نساجی برنامه‌های آموزشی متنوعی در کلیه مقاطع تحصیلی برای پرورش متخصصین توانا و کارآمد ارائه می‌نماید و در تلاش است تا مفهوم مهندسی نساجی را از آنچه در افکار عمومی جامعه است تغییر داده و این رشته را به جایگاه واقعی خود ارتقاء دهد. این دانشکده همگام با تعاملات علمی پویا و زاینده با انديشمندان سایر شاخه‌های مهندسی و علوم پایه در داخل و خارج از کشور، به انجام پایان‌نامه‌هایی در موضوعات مختلف و در مرزهای علمی دنیا پرداخته است.

فارغ‌التحصیلان دانشکده مهندسی نساجی توانایی ارائه‌ی خدماتی متنوع، از مدیریت تولید گرفته تا اجرای پروژه‌هایی در سطح ملی، به صنعت را داشته‌اند و قادر به حل مشکل‌ها و کمک به رشد صنایع وابسته به نساجی و پوشاک می‌باشند. این دانشکده علاوه بر این که در شاخه‌های متنوع مهندسی نساجی، شامل شیمی، فناوری، پوشاک، نانوفناوری و مدیریت، برجسته و شاخص است، دارای بالاترین آمار دستاوردهای پژوهشی در بین سایر دانشکده‌های مهندسی نساجی در سطح کشور نیز می‌باشد.

ما در این راه آماده و مجهز هستیم شما چطور؟ در این مورد فکر کنید! تصمیم و آینده از آن شما است....